Vyděrači z Turecka

07.03.2016 19:21

O tom, že je uprchlický byznys skvělým výdělkem pro různé převaděče, bylo napsáno již mnohé. Nezapomínejme však, že se tento obchod nemusí týkat jen převaděčské mafie, ale i státu. Zářným příkladem je Turecko, které mělo od EU obdržet 3 miliardy eur za blíže příliš nespecifikovanou pomoc s řešením uprchlické krize v Evropě. Turecký prezident Erdogan v sobě nezapřel kšeftaře a řekl si hned o dvojnásobek, tedy v přepočtu o 162.330.000.000 korun. Za tuto sumu Turecko v podstatě nedělá nic, kromě možná chvilkového zdržení některých uprchlíků, což je stěží nějak relevantní.

Turecko je vůbec zajímavý spojenec a člen NATO. Když zrovna neposílá své vojenské jednotky na výlety k sousedům, tak alespoň čile obchoduje s Islámským státem, což bylo již mnohokrát doloženo. Rozeným obchodníkům z Turecka nestačí jen financování bůhví čeho a koho, ale dívají se i po dalších možných výhodách, které mohou získat ze strategické polohy své země. Evropská unie jako věčný obdivovatel polovičatých řešení na tuto strategii vydírání ochotně přistupuje a kromě financí slibuje i zmírnění vízového omezení pro Turky a oživení rozhovorů o přijetí Turecka do EU. V podstatě tak vysíláme do Turecka vzkaz, že přistupujeme na jejich vydírání a jako bonus uvítáme více Turků v EU tedy i v ČR.

Pro nacionalisty je taková myšlenka naprosto nepřijatelná a odmítáme veškerou imigraci lidí, kteří netvoří přínos pro naši zemi, tedy i naprosté většiny Turků. Nepotřebujeme zde další prodavače kebabu a dealery drog. O nebezpečí přistěhovalectví z Turecka by mohli své vyprávět například sousedi z Německa či Rakouska, kde jsou turecká ghetta. O třetí vyloučené generaci tamějších Turků, kriminalitě, fanatismu, šikaně na školách atd… se jistě není třeba dlouhosáhle rozepisovat.

Zajímal by mě názor na danou problematiku Bloku proti islámu, který v ČR zpopularizoval myšlenku imigrace křesťanských (nemuslimských) imigrantů a odmítačů přemalovaných kravínů jako bezmála posvátnou věc. Pro mě představuje imigrace z Turecka zlo a nezajímá mě, co si vyplní do kolonky náboženství.

O Evropě nám „elity“ říkají, že musí dodržovat svoji humanistickou tradici a vítat všemožné ekonomické imigranty. Ptám se o jaké tradici je vlastně řeč? O posledních pár desetiletích, kdy jde Evropa očividně špatným směrem vstříc svému zániku? Pro mě je Evropa symbol vznešenosti a pokroku lidstva. Není to jen půda na které žijeme, ale i idea a pár desítek let zkaženého a umělého humanismu nikdy nemůže překonat tisíciletou tradici hrdé, svobodné a čisté Evropy bílých národů. Máme povinnost k odkazu desítek generací našich předků, kteří bojovali a umírali za ideu svobodné Evropy, kde se občané nemusí bát vyjít na ulici. Máme rovněž povinnost ke generacím, které přijdou po nás. Nebuďme ti, kteří to vzdají a vše zahodí.         

Jiří Petřivalský
předseda KO DSSS Praha