VLASTIMIL PECHANEC – JUSTIČNÍ ZLOČIN

03.11.2014 16:38

Dnešním hostem pro rozhovor je Vlastimil Pechanec nedávno podmínečně propuštěný z vězení, kde si odpykával trest za vraždu roma Otto Absolona. Jelikož jeho odsouzení provázela řada nejasností, rozhodli jsme se dát mu prostor k vyjádření na stránkách našich novin.

Povězte prosím čtenářům, jak vypadal Váš život před uvězněním?

MĚL JSEM STÁLÉ ZAMĚSTNÁNÍ A KRÁTCE PŘED SVATBOU. TRADIČNÍ HARMONICKÝ VZTAH, SPOLEČNÁ VÝCHOVA DVOU MALÝCH DĚTÍ.

Jak dlouho jste byl ve vězení a kolik Vám je nyní let?

VE VĚZENÍ JSEM BYL OD 21. 7. 2001 AŽ DO NYNĚJŠÍHO PROPUŠTĚNÍ, NA 6-ti LETOU PODMÍNKU Z PARDUBICKÉ VĚZNICE, 25. 6. 2014 ZA VZORNÉ CHOVÁNÍ BĚHEM VÝKONU TRESTU ODNĚTÍ SVOBODY. BUDE MI 35 LET.

Jak celý incident proběhl?

INCIDENTU JSEM SE NEÚČASTNIL, ALE MĚL JSEM BÝT NĚKDE U VCHODU DO BARU V ZATÁČCE VE SVITAVÁCH 20. 7. 2001. CIKÁN OTTO ABSOLON MĚL PŘIJÍT VE SPOLEČNOSTI DALŠÍCH CIKÁNŮ. TY TAM VŠAK NIKDO NEVIDĚL. ABSOLON BYL BODNUT DO PRAVÉHO BOKU, NA POÚRAZOVÝ ŠOK DRUHÝ DEN ZEMŘEL V NEMOCNICI. NA MÍSTĚ BYLA ROCKOVĚJŠÍ DISKOTÉKA: VELKÝ HLUK A ŠPATNÁ VIDITELNOST.

Jaký máte vztah k romům?

MŮJ VZTAH K CIKÁNŮM JE PO MNOHA OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH NEGATIVNÍ, ALE JE TO HODNĚ INDIVIDUÁLNÍ. SOUDÍM LIDI PODLE CHARAKTERU, NIKOLIV JEN PODLE VZHLEDU ČI NÁZORU. NÁZOR NA VĚC BÝVÁ OTÁZKOU INFORMACÍ. JISTĚ JSOU TAKÉ SLUŠNÍ CIKÁNI. KAŽDÝ MÁ PRÁVO MÍT ODLIŠNÝ NÁZOR.

Myslíte, že na vašem odsouzení mohl někdo profitovat?

JISTĚ, TEHDY JAKO KRAJSKÁ STÁTNÍ ZASTUPKYNĚ V HRADCI KRÁLOVÉ BYLA NA MŮJ ZPOLITIZOVANÝ PROCES NASAZENA NECHVALNĚ ZNÁMÁ tzv. HLAVA JUSTIČNÍ MAFIE RENÁTA VESECKÁ, KTERÁ PAK BYLA DOSAZENA AŽ NA POST NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ. NO A MÉDIÁLNÍ ŠTVÁČI A OCHRÁNCI ODLIŠNOSTI, PARAZITŮ A CIKÁNŮ, MĚLI DOSLOVA HODY U KORYT PLNÝCH LŽÍ A POLOPRAVD.

Politici Vás odsoudili dříve, než proběhl soud. Jaký dle Vás na rozhodnutí soudu to mělo dopad?

VZPOMÍNÁM SI, ŽE PO MÉM ZAVŘENÍ NASTALA VELKÁ VLNA PERZEKUCÍ PRONÁRODNÍ OPOZICE A VOLANÍ POLITIKŮ OD SNĚMOVNÍCH KORYT, ABYCH DOSTAL VÝJIMEČNÝ TREST, ANIŽ BY JE ZAJÍMALA FAKTA A MNOHO ROZPORŮ A POCHYBNOSTÍ V KAUZE. PRAVDA JIM JE LHOSTEJNÁ, JEN KDYŽ SI UDRŽÍ SVÁ KORYTA.

Kdo podle Vás Mohl být skutečným pachatelem vraždy? Hovořilo se o synovci zasahujícího policisty.

POTENCIONÁLNÍCH PACHATELŮ JE VÍCE. SYNOVEC POLICISTY VELÍCÍMU ZÁSAHU, ČI SYNOVEC PŘEDSEDKYNĚ KRAJSKÉHO SOUDU V HRADCI KRÁLOVÉ, KDE JSEM BYL SOUZEN, NEBO POLOCIKÁN KAREL KRÁTKÝ, TEN I PODLE VLASTNÍCH SLOV OBCHODOVAL S ABSOLONEM S MNOHA VĚCMI A PODLE NĚKOLIKA LIDÍ V TOM BYLY I DROGY. KRÁTKÝ MĚL MÍT POMĚR S DRUŽKOU ABSOLONA.

Byl pobyt ve věznici těžký? Byly podmínky pro život přijatelné?

ZE ZAČÁTKU A V JISTÝCH OBDOBÍCH KDY MI NAPŘ. ZEMŘEL OTEC, TO BYLO VELMI TĚŽKÉ. JINAK JSEM SE SNAŽIL NEMYSLET JEN NA TO VELKÉ BEZPRÁVÍ, PONĚVADŽ BYCH SE TAM ASI ZBLÁZNIL. PODMÍNKY JSOU V KAŽDÉ VĚZNICI ROZDÍLNÉ, TAK I NA ODDĚLENÍCH. TO SE SLOŽITĚ POPISUJE.

Jak se k Vám chovali spoluvězni a ostraha?

PROBLÉMY SE SPOLUVĚZNI BYLY, ALE TO JEN S TĚMA PRIMITIVNĚJŠÍMA CIKÁMAMA. POTKAL JSEM TAM I NĚKOLIK SOUROZENCŮ ABSOLONA. ZE STRANY DOZORCŮ TO BYLO AŽ NA 2 VÝJIMKY POZITIVNÍ.

Jak jste si krátil volnou chvíli?

SNAŽIL JSEM SE VYPLNIT ČAS POZITIVNÉ: ČTENÍM KNIH, PSANÍM DOPISŮ A ČLANKŮ, CVIČENÍM, POSLECHEM RÁDIA, ATD.

Proč myslíte, že lidé v tak hojném počtu věří ve vaší nevinnu a stojí za Vámi?

VÁŽÍM SI VELKÉ PODORY LIDÍ. TITO LIDÉ NEJSOU OVCE V TUPÉM STÁDU DNEŠNIHO KONZUMNÍHO SVĚTA. TITO LIDÉ SI JISTĚ DOKÁŽÍ ZJISTIT FAKTA NAPŘ. PŘES INTERNET A MÉ STRANKY WWW.PECHANEC.INFO!!! HODNĚ LIDÍ SPOJUJE MOJÍ KAUZU S TOU JIŘIHO KAJÍNKA, JAK ŘADOU ROZPORŮ TAK I PLANOVÁNÍM FILMU O KAUZE! ZATÍM SE SHÁNÍ SPONZOŘI, COŽ MÁM JAKO POLITICKY NEKOREKTNI AKTIVISTA SLOŽITÉJŠI. ALE BOJ ZA OBNOVU PROCESU POKRAČUJE!

Co děláte nyní? Práce? Koníčky, které jste nemohl realizovat ve vězení?

PRACUJI TEĎ POD AGENTUROU V JEDNÉ AUTOMOBILCE. ŽIJI ZATÍM SÁM V PODNÁJMU VE SVITAVÁCH. HODNĚ ČASU TRÁVÍM V PRÁCI. JINAK MÁM RÁD SPORT, HLAVNĚ FOTBAL, FANDÍM SPARTĚ PRAHA A SVITAVŮM, JAKO SVITAVSKÝ PATRIOT, KDYŽ JSEM HO HRÁVAL I AKTIVNĚ ZA SVITAVY. ZAJÍMÁM SE O REVIZIONIZMUS, HISTORII, PŘÍRODU, ZEMĚPIS, SOCIÁLNÍ A PRONÁRODNÍ POLITIKU. CHTĚL BYCH ZALOŽIT RODINU. JE TOHO MNOHO.

 

Byl jste pronárodně činný před uvězněním a chcete být případně nyní? Abyste pomohl napravit zdejší alarmující situaci?

ANO, BÝT AKTIVNÍ JE MYSLÍM ZÁKLAD BOJE ZA NAŠE PRÁVA, TRADICE A IDENTITU! JE TO PRÁCE PRO BUDOUCÍ GENERACE, PRO NAŠE DĚTI!!! NEDÁVNO JSEM SE ZÚČASTNIL NAPŘ. BLOKÁDY POCHODU HOMOSEXUALŮ V PRAZE! BÝT AKTIVNÍ MÁ SMYSL! NIKDY SE NEVZDÁVEJTE!!!

 

 

                                                                                                                                            Miloslav Wolf, DiS.                                                                                                                                             šéfredaktor PD