Vláda ČR se bála dělníků, po dobu akce DSSS Praha nechala uzavřít okolí svého úřadu

18.09.2012 00:09

DSSS Praha dnes vystoupila před Úřadem vlády ČR proti účasti naší země v projektu ESM (Evropský stabilizační mechanismus). Účastníky akce čekalo hned zpočátku nepříjemné překvapení v podobě uzavření celého objektu barikádami a policií ČR. Akce se tedy musela konat na chodníku před náměstíčkem, které je údajně součástí Úřadu vlády ČR.

Předseda pražských dělníků Jiří Petřivalský celou věc okomentoval s úsměvem slovy: "Vzpomínám si, že jsme zde před několika lety mohli stát při manifestaci přímo před Úřadem vlády a žádný problém s tím nebyl. Je pravdou, že nám od té doby značně vzrostly volební preference a tak chápu strach členů Vlády. Přijde den, kdy se zdejší zaměstnanci vymění a nepomůže jim policie, ani zátarasy. Věřím, že my poté budeme demokratičtější a nebudeme zakazovat lidem svobodně vyjadřovat své názory ani před Úřadem vlády. Tak si zatím alespoň prohlédněme své budoucí pracoviště zpovzdálí. " Petřivalský poté účastníkům představil zkrácenou verzi programového bodu DSSS ohledně problematiky ESM. Celý bod naleznete (ZDE).

 

Jako další vystoupil s projevem výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, který kritizoval podmínky smlouvy ESM, podporu prohlubování umělého zadlužování některých států EU, sílící politickou centralizaci se sídlem v Bruselu, či absolutní imunitu před zákonem pro představitele ESM.

 

Krajská organizace DSSS Praha napsala v souvislosti s ESM otevřený dopis prezidentovi ČR Václavu Klausovi, který má ještě možnost tento projekt v ČR zastavit a smlouvu neratifikovat. S obsahem dopisu seznámil účastníky předseda pražské Dělnické mládeže Pavel Szudár. Text dopisu si můžete přečíst (ZDE).

 

Celou akci hodnotíme jako povedenou a věříme, že přispěje k informovanosti veřejnosti o krádeži století, kterou představuje ESM. Našim vládním politikům nestačí zadlužovat svoji neschopností naši zemi, ale v době, kdy se vše zdražuje a sociální jistoty jsou spíše špatným vtipem, než realitou se snaží srazit naši zemi na kolena pomocí naší účasti na dotacích již prakticky zkrachovalým zemím. Naši politici však nemají, narozdíl od představitelů ESM, neomezenou imunitu před zákony a spravedlností a tak snad brzy přijde čas, kdy se budou zodpovídat ze svých činů.

 

Fotogalerie z akce (ZDE).

 

Tiskový odbor DSSS Praha