UEFA = Mafia

12.09.2015 19:08

V posledních letech jsme si mohli povšimnout stále se zvyšujícího tlaku na tzv. politickou korektnost ve fotbale. Začalo to nenápadně, různými pokutami a sankcemi vůči klubům, jejichž fanoušci vyvěsili "nevhodný" transparent, či se provinili "nekorektním" skandováním. 
 
Pokračovalo to další nenávistnou kampaní k vynucování si jediných korektních názorů, takže si dnes už například nemůžete pustit zápas Ligy mistrů bez toho, aby vám pár různobarevných borců z trávníků neřeklo své smysluplné poselství "No to racism" v několika jazycích. Když jsem se na to díval, tak jsem měl v některých případech pocit, že je takto jednoduchá zpráva předávána pomocí hvězd fotbalového nebe nikoli pro nedostatek času, ale spíše proto, že by se daní fotbalisté nic složitějšího nenaučili. 
 
To, že UEFA sleduje spíše své ekonomické (např. loňské vyloučení Legia Varšava z kvalifikace do LM) a politické (např. odečet bodů Srbsku v kvalifikaci na ME) cíle není žádným zázračným odhalením. Peníze a politická korektnost jsou dlouhodobě alfou a omegou funkcionářů z UEFA. 
 
V českých podmínkách, které jsou samy o sobě specifické, jak výběrem lidí, kteří řídí náš fotbal, tak i nezájmem k názorům fanoušků je samozřejmě pro podobné jednání velmi otevřený prostor. Bavit se o BIS dvojce Berbr a Damková, by asi vydalo na samostatný článek. Rovněž o panu Peltovi asi může říci jen málokdo něco pozitivního, kromě toho, že spojil skoro všechny tábory ultras v protestu proti němu. 
 
Nicméně přejděme na další level politické korektnosti. V souvislosti s přílivem uprchlíků se vyostřil systém rozpoznávání oddanosti velkému bratrovi. A tak byly za své protimuslimské choreo pokutováni např. Jablonec, nebo Plzeň. Podle FAČR se nesmí říkat, co je zřejmé a to, že Islám je nebezpečím, které u nás nechceme. Na stadionech nesmí být vyvěšeny transparenty, které by hlásaly pravdu o tom, že je Islám nenávistná a násilná víra a že se přijímání cestovatelů např. ze Syrie u nás rovná vlastizradě. 
 
 
Zatím posledním krokem (čas ukáže na jaký level ještě dokážou přejít) UEFA byl famózní nápad, jak odstranit politiku ze stadionů. Ptáte se jak? Odpověď je jednoduchá. Politickou nekorektnost nahradíme politickou korektností. Když nestačí represe a pokuty, tak sáhneme dál. 
 
A tak se vymyslelo, že všechny kluby hrající poháry (včetně tří českých) dají 1 euro z každé prodané vstupenky na prvním zápase skupiny jako podporu pro uprchlíky. UEFA prý i tak dlouhodobě bojuje s politikou na stadionech.
 
Podle některých reakcí na tento hnus a ubohost si někteří lidé návštěvu prvního domácího zápasu svého klubu rozmyslí. Nedivím se. Toto vnucování názorů je skutečně daleko za hranou slušné společnosti. Chodíme s přáteli na fotbal, podpořit svůj klub a bavit se. Nechodíme tam proto, abychom podporovali muslimské přivandrovalce. 
 
Jiří Petřivalský
předseda DSSS Praha