Střední Čechy přivítaly mítinky DSSS

19.05.2012 22:46

 

V sobotu proběhly další ze série plánovaných předvolebních mítinků DSSS, tentokrát ve středních Čechách. Jako první přišel na řadu Beroun, kde sobotní sérii odstartoval se svým projevem předseda DSSS Tomáš Vandas.

Ve své čtyřicetiminutové řeči nastínil předseda programové body DSSS a upozornil na nutnost volit skutečnou opozici, kdy uvedl: „Je jedno, jestli volíte takzvanou pravici, či levici. Jedná se o jednu bandu korupčníků bez ohledu na barvu jejich dresů. Jedinou skutečnou opozici vůči zkorumpovanému režimu představuje DSSS.“

Dále kritizoval zbytečné výdaje státu: „Je třeba zrušit senát, který představuje předraženou a neefektivní instituci. Nejsme bohatá země, a přesto ročně vyhazujeme miliardy korun na podporu zahraničních vojenských misí, či pomoc rozvojovým zemím.“ Samozřejmě zmínil i svoji kandidaturu na prezidenta, kdy vyzval voliče k odpovědnosti při rozhodování o nové hlavě státu.  

Poté vystoupil s projevem lídr středočeské krajské kandidátky Svatopluk Černý, který se představil voličům. Mítinku za slunečného počasí přihlíželo asi 60 lidí, kteří odměnili řečnické výkony vystupujících potleskem. Na místě se rozdávaly i Dělnické listy a také nám přibyl solidní počet podpisů na prezidentskou petici pana Vandase.

Následně se Vandas se svým realizačním týmem složeným ze zástupců středočeské a pražské DSSS přesunul do Rakovníka, kde začínal mítink od 16:00. Shromáždění probíhalo podle podobného scénáře jako v Berouně. Zajímavostí bylo, že mnoho posluchačů využilo krásného počasí a projevu naslouchali z přilehlých zahrádek restaurací.

Jako poslední sobotní mítink bylo naplánováno shromáždění v Novém Strašecí. Čas mítinku se bohužel kryl s hokejovým semifinále ČR-SR, což se negativně promítlo na účasti. Kromě několika místních lidí se tak přišla podívat jen asi dvacítka agroantifašistů, kteří se vydatně posíleni alkoholem snažili různými zvuky narušovat předsedovu řeč. Nutno podotknout, že se i s ohledem na běžně nízkou úroveň anarchistů jednalo o značně ubohé kusy.

Celkově můžeme hodnotit proběhlé mítinky určitě pozitivně. Při blokaci DSSS od mainstreamových médií je důležité seznamovat lidi v ČR s našimi myšlenkami všemi alternativními způsoby, z nichž jsou podobná setkání jedním z nejlepších způsobů prezentace. Odměnou jsou pro nás blahopřání všeho nejlepšího od našich voličů na akcích.

Tiskový odbor DSSS Střední Čechy

FOTOGALERIE Z AKCE