Rozhovor s prezidentem, Svobodná fronta dnes 30.01.2084

24.05.2012 20:32

Redakce: Svobodný den, pane prezidente, ještě než začneme s rozhovorem, tak mi dovolte, abych Vám pogratuloval ke zvolení do funkce. S ohledem na majoritní romskou populaci naší země je dobře, že konečně budeme mít zase po letech prezidenta z většinového etnika.
 


Demeter Ahmed Červenka: Svobodný den i Vám, pane redaktore. Děkuji za Vaši gratulaci. Bylo ostudou, že to trvalo tak dlouhou dobu s ohledem na to, že máme voličskou většinu již více, než deset let. Byla to dlouhá cesta, ale nakonec jsme vyhráli, za což chci poděkovat svým voličům a také mé straně RPB („Romové pro budoucnost“, pozn. redakce) bez jejíž podpory bych to nedokázal.

 

R: Pane prezidente, je to jistě fantastický úspěch, přesto se Vás zeptám. Proč si myslíte, že Romové museli čekat na svého prvního prezidenta tak dlouho?
 


DAČ: Myslím, že je to dané určitou nevyzrálostí naší společnosti. U některých jedinců stále ještě i přes přísné tresty přežívají nebezpečné, nesvobodné a rasistické myšlenky. Vezměte si třeba ten otřesný případ z minulého týdne.  

 

R: Myslíte případ té dvacetileté dívky? Kauzu Tereza?

 

DAČ: Co jiného? Vždyť si ta teroristka naprosto klidně dovolila na veřejnosti prohlásit, že se jí nelíbí, že zde vládnou cikáni. Jak jistě víte, už jenom za použití toho urážlivého slova pro naše etnikum je 7-15 let vězení a v kontextu se zbytkem výroku se dříve, než za třicet let na svobodu nedostane a tak je to správně. Naši svobodu musíme ochránit za každou cenu. 

 

R: Máte naprostou pravdu, pane prezidente. Ještě, že máme ve Federativní západokontinentální unii (dříve území EU, severní Afriky a západní část Ruska, pozn. redakce) nejsvobodnější zákony na celém světě. Vždy tomu však tak nebývalo. Vy máte, pane prezidente politologické a historické vzdělání, kdy tedy myslíte, že jsme definitivně zvítězili v našem boji za svobodu?DAČ: No je pravdou, že jsem po ukončení sedmileté nepovinné školní docházky absolvoval tříletý obor Humanitologie na VŠ Václava Havla, takže jsem odborník na slovo vzatý. Podle mě jsme náš boj o svobodu vyhráli někdy začátkem tohoto století, tam se to tenkrát lámalo. Ale hrdinové té doby jako pánové Kocáb, Fišer a podobní velikáni nám zajistili úspěch. Tenkrát to byla zlá doba, plná nejodpornějšího rasismu, ale společnost se vydala na správnou cestu, kdy ve jménu svobody začala zavírat všechny, kdo mohli být extrémisty. Dodnes si každoročně 23.dubna připíjíme na výročí prvních odsouzených za sdílení závadné hudby na Freedombooku (dříve Facebook, pozn. redakce). To bylo tuším v roce 2012.R: Tahle doba byla vůbec nabytá klíčovými událostmi. Probíhala hospodářská krize a v celé Evropě sílil odporný rasismus. V jižní části naší Federativní západokontinentální unie (dříve sever Afriky, pozn. redakce) se hroutily režimy a nikdo nevěděl, jak tomu bude u nás.

 

DAČ: Ani mi tu dobu temna a netolerance nepřipomínejte. Myslím, že jsme měli štěstí, že u nás v Čespol provincii Federativní západokontinentální unie (dříve území Čech, západní Moravy a Polska; východní Morava a Slezsko bylo v rámci splacení státního dluhu odprodáno v roce 2054 Čínsko-Ruské federaci, pozn. redakce) nežili žádní fanatici. Naši velcí političtí předchůdci byli zkrátka geniální. Aby zajistili náš sen o svobodě, tak jednoduše ignorovali přání statisíců lidí na náměstích a když se objevila nějaká opoziční strana, kterou nekontrolovali, tak ji zakázali, aby očistili demokracii. A nikdo toho neudělal více pro vyčištění volebních uren, než právě oni.
 


R: Ano jistě to byli velcí hrdinové, kterým vděčíme za naši svobodu. Když teď trochu odbočím, tak Vás někteří odpůrci kritizovali za příliš tolerantní přístup ke zbývajícím křesťanům. Část Imánů má obavu, že nebudete dostatečně razantně prosazovat svatý Islám.

 

DAČ: Proti tomuto tvrzení se musím důrazně ohradit, vždycky jsem byl dobrý muslim. Ostatně od doby, kdy se počet muslimů v tehdejší Evropské unii dostal přes 50% populace (přistoupením tehdejšího Turecka v roce 2024, pozn. redakce) se k pravé víře obrátil každý dobrý politik. Dnes můžeme být hrdí na to, že celá naše společnost a právo stojí na svatém učení Koránu a vychází z práva Šária. Ostatně jsem se vždy tvrdě stavěl proti extrémistům a fanatikům, kteří požadovali obnovení volebního práva pro ženy.

 

R: Naše občany jste jistě uklidnil. Co byste nyní viděl ve svém doživotním volebním období jako Vaši prioritu?DAČ: Především se chci pomocí rozsáhlého represivního programu (program POWER 695 pojmenovaný na počest podobným programům z počátku století, pozn. redakce) proti zbytku extremistů postarat o další prohlubování naší demokracie a svobody. Až dokončíme dílo našich slavných předchůdců, tak zde nezbyde žádná nedemokratická opozice a naše svoboda bude absolutní.

 

R: To je brilantní, pane prezidente. Ostatně byla to vaše strana, která začala počátkem 70. let prosazovat koncept Internačních táborů lásky.

 

DAČ: Ano za úspěch Internačních táborů lásky pro extrémisty společnost plně vděčí naší straně. Tenkrát nás překvapilo, jak rychle byly přeplněné, naštěstí v dnešní svobodné době existuje pro Neosoby značná možnost alternativního využití, za což vděčíme strýčkovi Davidovi (směje se) (prezident zde naráží na tzv. Davidův zákon z roku 2069, který umožňuje zájemcům odkupovat Neosoby pro pracovní, či pokusné účely. Zákon byl v daném roce poprvé ratifikován Indonésií, Indií a Středoafrickou Unií, pozn. redakce).

 

R: Zdá se tedy, že už nic nestojí v cestě ke splnění našeho snu o svobodné společnosti.

 

DAČ: Máte pravdu, když mohli na začátku tisíciletí lidé zničit náš sen o svobodě, tak mlčeli, a to nám umožnilo zvítězit. Naše moc je absolutní a už brzy nebude existovat žádná další opozice. Teď už Vám budeme vládnout navěky. Máme, co jsme chtěli. Svobodnou společnost.

 

R: Děkuji za rozhovor, pane prezidente a svobodě zdar.

 

DAČ: Svobodě zdar.  Jiří Petřivalský