Rozhovor s lídrem DSSS na Praze 3

01.10.2014 00:36

PD Dobrý den, prosím v krátkosti se našim čtenářům představte.

Jmenuji se Petr Günther, je mi 48 let, pracuji v oboru technických služeb, jsem místopředseda KO DSSS Praha a předseda MO DSSS Praha 3. V DSSS jsem od roku 2010.

PD Co vidíte jako největší problémy Prahy 3?


Největší problém Prahy 3 spatřuji v neprůhledném přidělování bytů a v privatizaci všeho druhu. Další věc je městská policie, která při výkonu své služby měří dvojím metrem, viz parkovné. Seniorům v chodítku za stání vozu na chodníku uděluje blokové pokuty 600 Kč, zatímco se nestará, že za rohem na cyklostezce, ul. Příběnická se obchoduje s drogami. Za další, radnice nesmyslně dotuje nemalými finančními prostředky boxerský ring pro cikánskou mládež, kde se učí bojovat a pak to přenáší do žižkovských ulic.
Nehleděna Nákladové nádraží, které se má přeměnit v hrůzostrašnou dominantu obchodních středisek. To se jistě hodí developerům, ale občanům Žižkova rozhodně méně.

PD Jak byste je vyřešil?

Všechny tyto body, co jsem popsal, se musí důkladně prověřit, viníky potrestat, aby zavládlo právo a pořádek.

PD Jaké strany a uskupení považujete ve Vašem obvodu za největší zlo?

Všechny strany, které zde působí od roku 1989.

PD Jak se tváříte na spolupráci s Národní demokracií?

Uvidíme, co nám toto spojení přinese do budoucna. Je to o kompromisu.

PD Chtěl byste něco vzkázat našim čtenářům?

Jsme lidé jako vy, jsme jediná skutečná opozice, pracujeme pro všechny slušné Čechy, jsme vlastenci, ctíme právo, pořádek a vše co nám předali naši dědové a pradědové. Podpořte nás v našem těžkém boji. Nejsme korupčníci, jdeme s otevřenou myslí a srdcem za svým cílem. Je toho hodně co vám můžeme nabídnout a věřte, že pořádek uděláme.

Otázky kladl: Miloslav Wolf, DiS., šéfredaktor PD