Příznivci DSSS protestovali před ministerstvem zahraničí proti privatizaci zámku Štiřín

19.02.2013 21:22

V pondělní podvečer se sešly zhruba dvě desítky členů a příznivců DSSS před ministerstvem zahraničí, aby vyjádřily svůj nesouhlas s privatizací zámku Štiřín. Vícepremiérka Karolína Peake uvedla, že požadovaná částka za privatizaci zámku Štiřín bude 330 miliónů korun i přesto, že reálný odhad ceny celého komplexu dosahuje skoro desetinásobku dané částky.

Za asistence úředníků magistrátu, policie ČR a médií přednesl první projev předseda pražské DSSS Jiří Petřivalský, který mimo jiné uvedl:

„Dobrý den dámy a pánové, dnes jsme se zde sešli, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s další plánovanou krádeží národního majetku. V rámci takzvaného šetření připravuje Vláda ČR další z řady tunelů a podivných zakázek. Tentokrát jde o privatizaci zámku Štiřín, který je ve vlastnictví ministerstva zahraničí. Jde o další z celé řady vyloženě drzých zakázek, které mají za cíl ožebračit náš národ a nechat zbohatnout úzkou skupinu lidí. (…)

Rozprodávat kulturní dědictví národa je samo o sobě hanebné. Podobná zařízení by měla zůstávat ve státních rukách a ne být rozprodávána pochybným zájemcům, u kterých není jisté, co se zámkem udělají. Když chce navíc Vláda prodat toto zařízení za desetinu skutečné hodnoty, tak je jasné, že na tom někdo vydělá, obávám se ale, že stát to určitě nebude.“


S dalším projevem vystoupil výkonný místopředseda DSSS Mgr. Jiří Štěpánek, který např. řekl: “ Sešli jsme se zde, před ministerstvem zahraničí, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s prodejem štiřínského zámku. Ale je také spousta jiných důvodů, proč demonstrovat před touto budovou. Možná by stačilo, kdyby ČR měla dva velvyslance. Jednoho v Bruselu a druhého ve Washingtonu. Příkazy z těchto dvou centrál by se pouze naemailovali české vládě, která by se podle nich zachovala.(…)

 I kdyby nás vládní představitelé ujišťovali, že tento prodej zámku bude křišťálově čistý, tak jim není co věřit. Všechno je nějaký tunel či malá domů. Vláda osekává sociální dávky, bere peníze tělesně postiženým, a přesto prodává státní majetek pod cenou. Toto vše musí skončit. Jedinou cestou změny jsou parlamentní volby příští rok. DSSS na ně bude připravena. Buďte i vy!“

Před ministerstvem zahraničí jsme se sešli, protože nemůžeme a ani nebudeme mlčet. Kulturní památky patří lidu této země a ne skupince kmotrů, kteří si z okrádání občanů udělali živnost. Dělnická strana sociální spravedlnosti je zde pro lidi a přijde čas, kdy budeme v pozici, abychom vyšetřili všechny zločiny vládnoucích politiků. Můžeme Vám slíbit, že to uděláme důsledně a nekompromisně.

Fotogalerie (ZDE)


Tiskový odbor DSSS Praha