Pražská DSSS protestovala před radnicí proti změnám v MHD

21.08.2012 18:50

V září proběhnou zásadní změny v pražské MHD. Desítky autobusových a tramvajových linek změní trasu, řada se jich zruší a na některých trasách přibude přestupů. Plánované změny se dotknou statisíců obyvatel naší metropole a negativně tak ovlivní naše životy.

Pražská DSSS tomu nechtěla jen tiše přihlížet a svolala protestní mítink před Novou radnici. Akci na náměstí přihlížely asi tři desítky lidí, přítomna byla i Česká televize.

Proč jsme se před radnicí sešli zdůvodnil výkonný místopředseda DSSS Mgr. Jiří Štěpánek, který uvedl: „Rozhodně nesouhlasíme s omezováním pražské hromadné dopravy, protože není možné, aby za vědomé chyby, nevýhodné a předražené zakázky bývalého vedení a některých ještě současných členů vedení dopravního podniku platili Pražané. Připravované omezení nepřinese žádné výrazné finanční úspory. Ti, kteří rozhodli o rušení tramvajových a autobusových linek, tak ti vidí Prahu jen za kouřovými skly svých limuzín. Oni rozhodli za Pražany, aniž by znali jejich skutečné problémy. Měli jsme jednu z nejlepších městských hromadných doprav v Evropě, ne-li ve světě. Od září to díky radním za ODS a TOP09 už nebude platit.“
 

Do úředníky zdůvodňované nutnosti šetřit se opřel i další řečník, a to předseda pražské Dělnické mládeže Pavel Szudár, který k tomu řekl: „A jak je to s tou deklarovanou nutností šetřit? Rozumím tomu, že Praha nemá dostatek peněz, ale je nutné se ptát, proč tomu tak je. Musíme si zcela otevřeně říci, že je to vinou nekompetentního vedení města a do očí bijícího plýtvání financí a bující korupce. O tom, kde mizí desítky miliard korun, bych zde mohl mluvit dlouho, ale omezím se jen na několik nejznámějších příkladů.

 

Bezedná díra se jménem tunel Blanka. Tato černá díra již spolykala 36 miliard korun a každý Pražan na tento projekt zatím přispěl neuvěřitelných 29.409 korun. Stavba je oproti původnímu plánu k dnešnímu dni zpožděna o 293 dní. A co by se dalo pořídit za cenu tunelu Blanka? Například 100.000 moderních dětských hřišť, trasa metra D v navrhovaném úseku Pankrác – Písnice, 10.000 kilometrů cyklodálnic v londýnském stylu, což 100x přesahuje potřebu Prahy, 45 kilometrů nových tramvajových tratí, 15 nových Národních knihoven, 7 a půl roku kompletního provozu Fakultní nemocnice Motol, či možnost uhradit 4 a půl ročních rozpočtů Prahy na kulturu a sociální oblast.

Dalším příkladem je Bémova Opencard, kdy se nám vybaví zakázky bez výběrového řízení, přílišné napojení Magistrátu na dodavatele, nulové zisky, utopené stovky milionů. Celá tato legrace nás stála 900 milionů korun, za něž máme v podstatě předraženou legitku do MHD.“

Praha patří Pražanům a ne skupince lidí, kteří si z okrádání občanů udělali živnost. Dělnická strana sociální spravedlnosti je zde pro lidi a přijde čas, kdy budeme v pozici, abychom vyšetřili všechny zločiny vládnoucích politiků. Můžeme Vám slíbit, že to uděláme důsledně a nekompromisně.

Fotogalerie z akce ZDE.

Tiskový odbor DSSS Praha