Pražská DSSS, aneb takhle my tu žijeme

25.04.2013 17:01

Mnozí lidé mají o politicích své představy o tom, jak sedí ve svých vilách, nic nedělají a ve sněmovně jen žvaní za státní peníze. Ve spoustě případů tomu skutečně tak je. My jsme v DSSS jiní. Všichni chodíme do škol, či zaměstnání a politiku děláme ze svého přesvědčení ve volném čase a bez nároku na odměnu. Naší nadějí je jen to, že se snad i díky naší práci v České republice časem pohnou věci k lepšímu. Rozhodli jsme se, že Vás stručně seznámíme s tím, jak vypadá běžný měsíc činnosti našich lidí v Praze. O všech událostech informujeme z pohledu účastníka akcí, další fakta o nich jsou volně dohledatelná.

 

3. dubna ráno - Nenechte vlajky vlát

Na pražském hradě poprvé zavlála vlajka EU, tak jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít příležitost říci, co si o tom myslíme a šli jsme podpořit akci pořádanou iniciativou D.O.S.T. Na místě se odhadem sešla asi stovka lidí, která byla  chvílemi dost slyšet, protože prostor má výbornou akustiku, takže jsme hravě přepískali i hradní kapelu. Celá akce byla pojata jako mítink SSO, ale řečníci byli bohužel spíše podprůměrní a celková atmosféra taky nic moc. Možná to bylo dáno tím, že zvolili místo, sice vyvýšené, ale mezi zátarasy a zdmi, takže kolem nás neustále proudili turisté, kteří nemohli jinudy, čímž dost rušili a nevytvořil se známý duch pospolitosti, který jindy vzniká na shromážděních.

 

3. dubna večer - Koncert Window v klubu Kain 

Koncertu kapely Window jsme se zúčastnili společně s širokou veřejností. Večer proběhl v přátelské a diskuzně plodné atmosféře. Zpěvák kapely Window Aram Delan zároveň celý koncert pojal i jako možnost zveřejnění jeho přijetí do DSSS, kterou na akci zároveň propagoval. Informace o příštím koncertu Window pro DSSS naleznete (ZDE). Členové a sympatizanti jsou srdečně zváni.

 

5. dubna - Jihlava a petiční akce

5. dubna jsme se rozhodli odstartovat petiční akci za znovuobnovení trestu smrti a nemohli jsme zřejmě zvolit více symboličtější místo, než Jihlavu, kde se sešly asi čtyři stovky lidí uctít památku zavražděné Petry Vondrákové. Kromě nás akci podpořili i aktivisté DSSS z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Více o celé akci (ZDE).


7. dubna - Popelkova revoluce, která nebyla

O tzv. „Soumraku kmotrů“ jsme se mohli dočíst již nějakou dobu, před „revolucí“ a i když jsme byli naplněni značnou skepsí k prohlašovaným cílům akce, tak se u nás stejně smysl pro realitu mísil se zvědavostí. Prostě jsme se chtěli podívat, jak se ta revoluce vlastně dělá. J Pár dní před demonstrací DSSS oznámila na webu podporu celé akce, kterou později ovšem odvolala (více ZDE). Přesto jsme se rozhodli, že se na Václavské náměstí vypravíme.

Scházíme se dvacet minut před začátkem ve velmi slušném počtu ve Vodičkově ulici a vyrážíme na místo demonstrace. Namísto avizovaných desetitisíců lidí připravených svrhnout zkorumpovaný režim (slib pana Popelky) je na místě odhadem 400 lidí. Místo slibované revoluce nám organizátoři akce nabízejí k vidění rytířské hry, což může být jistě zajímavé, ale proto jsme na místo konání nešli. Brzy bylo jasné, že se nic zásadního dít nebude, tak jsme se po cca. 40 minutách vzdálili.


Jak se dělá revoluce jsme se tedy bohužel nedozvěděli a tak asi nejzajímavějším okamžikem bylo, když k nám přišel člověk z Komunistického svazu mládeže a začal nás naprosto nesmyslně z něčeho obviňovat. Když však uviděl kolik nás je, tak vytáhl policejní odznak a řekl, že se vlastně nic nestalo, načež hbitě zmizel.

 

13. dubna - Republiková porada DSSS a následné derby pražských S

Na republikovou poradu DSSS se dostavujeme v menším počtu lidí kvůli omezení delegátů pro jednotlivá města. Někteří z nás zůstávají i po ukončení na premiérové zasedání odborných komisí DSSS. Report z jednání naleznete (ZDE).
 

Po ukončení programu se někteří z nás vydávají sledovat svátek fotbalu, derby pražských S, které tentokrát hostila Letná. Výjimečně se v tomto případě rozdělujeme na dvě skupiny podle sympatií ke klubu. Jak už to v životě bývá někdo po skončení odchází šťastný, někdo už méně. V každém případě jsme si večer užili. 

 

 

15. duben - Nový Pražský dělník v ulicích

Redakce Pražského dělníka připravila letos druhé číslo našich novin a tak byl náš cíl jasný – dostat tiskovinu mezi lidi. Scházíme se na Palackého náměstí v Praze, kde si mezi sebe rozdáváme noviny. Kromě Pražského dělníka máme k dispozici i nový Hlas mládeže. Podpořit v rozdávání nás přišel i výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, který tak opět dokázal, že není jako ostatní politici a nebojí se ani práce v ulicích.

Tiskoviny, které rozdáváme před vchody do metra rychle mizí. Odhadem si je od nás bere každý druhý kolemjdoucí, což při velké koncentraci lidí znamená, že máme za 40 minut hotovo. Za celou dobu jsme se nesetkali s negativní reakcí, právě naopak mnoho lidí nám děkuje a několik se jich s námi dokonce pustilo do živé debaty. Jak je vidět, osobním nasazením se dá bojovat proti mediálním lžím.

Po ukončení rozdávání se přesunujeme na místo pravidelné měsíční schůze pražské DSSS, kde její předseda Jiří Petřivalský shrnuje události posledního měsíce a výhled do budoucna, načež následuje volná debata.

 

Takže takhle my tu žijeme. Pracujeme, nezahálíme, ale zároveň se i bavíme. Nejsme zlí neonacisté, jak nás často urážejí média. Jsme normální lidé, kteří se pomocí politiky snaží dosáhnout změny v našem státě. Oproti jiným politickým stranám však máme jednu výhodu. Nejsme jen kolegové, jsme i přátelé. V nejbližších dnech nás čeká výjezd roku do Přerova na 1. Máje. Objednali jsme si vlastní autobus a máme posledních pár volných míst, takže pokud nás chcete poznat osobně, tak nám napište.

Tiskový odbor DSSS Praha