Pozor na vietnamské výrobky a služby. Jde o život!

30.03.2015 22:24

Nehty od Vietnamců = nebezpečný hazard se zdravím!
Vietnamských nail artů po celé republice přibývá jako hub po dešti. Stále více českých žen se nechává zlákat rychlostí a předně cenou. Pokud jste jejich stálou zákaznicí, nebo se do nehtového studia chystáte, měla byste zpozornět a číst dále...
Zisk je zisk, zdraví je druhotné!
 
Asijská nehtová studia se snaží vydělávat na tom, že porušují zákony i normy. Při modelování nehtů totiž používají toxický materiál, který je zakázaný v USA, a již i u nás v Evropě. Materiál, který k vytvarování nehtů pořizují, je opravdu mnohonásobně levnější než ten, který používají certifikovaná nehtová studia. Asijští „nehtaři“ totiž pracují s materiály, které obsahují leptavý a vysoce agresivní methylmetacrylát (MMA), který je typický svým odporným zápachem a je obsažen v akrylátu. Po aplikaci tohoto materiálu navíc naše nehty velmi rychle žloutnou.
 
Co je MMA? Methylmetacrylát (MMA) se používá předně ve stavebnictví, lepí se s ním lodě, dlaždice, a též se s ním spojují betonové části. Proto jsou umělé nehty po jeho nanesení tak „zázračně“ pevné.
 
Následky používání MMA: Po aplikaci na nehtová lůžka tato látka samozřejmě velmi snadno proniká do těla, může způsobovat dýchací obtíže, podráždění sliznic, nahromadění vody v plicích. Navíc vyvolává alergie, způsobuje ekzémy, kožní vyrážky, dráždí oči, má vliv na plodnost a hlavně způsobuje rakovinu!
 
Gumové náramky pomalu zabíjí naše děti!
 
Není to tak dávno, co ČR zaplavila mánie pletení náramků z barevných gumiček. Proti tomu se nedá říct nic ani popel, děti mají kreativní zábavu, což je k nezaplacení. Ale pozor! Pokud kupujete tyto gumičky u vietnamských obchodníků, zahráváte si s životy svých ratolestí. Gumičky obsahují extrémní množství ftalátů, které způsobují různé choroby a dokonce mohou zabíjet.
 
Jako kdyby nestačilo, že nám naší drahou republiku Vietnamci zaplavují drogami. Oni musí ještě zbavovat zdraví naše ženy a děti! Tomu uděláme přítrž.
 
Miloslav Wolf, DiS.
šéfredaktor PD