DSSS zakončila rok 2013 večírkem

03.01.2014 21:09

  Na večírek k oslavě konce roku, který pořádala pražská DSSS si našlo cestu asi 40 členů a sympatizantů strany převážně z Prahy a středních Čech. Na akci panovala uvolněná a přátelská atmosféra a pro její účastníky bylo připravené pohoštění.

 

První s projevem vystoupil předseda pražských dělníků Jiří Petřivalský, který se ve své řeči věnoval několika tématům. "Uběhl již téměř rok od posledního Sjezdu DSSS k desetiletému výročí strany. Po Sjezdu od nás tehdy odešla skupinka lidí, kteří neakceptovali demokratické rozhodování většiny strany. Jejich odchodu jsem nelitoval a s ročním odstupem musím říci, že jsem svůj názor nemusel změnit. Žádná obava z ochromení činnosti strany se samozřejmě ani v nejmenším nenaplnila a na uprázdněná místa nastoupili noví kvalitní lidé. Myslím, že každý, kdo se zájmem sledoval různé veřejné akce odpadlíků, mi dá zapravdu, že je jen dobře, že s námi již nemají někteří "aktivisté" nic společného."  

 

 Petřivalský se dále zmínil o tom, co nás čeká v tomto roce. "Naše cíle jsou jasné. V Evropských volbách obdržet co nejlepší výsledek, který by nám zaručoval státní příspěvek, který by nám následně umožnil udělat rozsáhlejší předvolební kampaň před podzimními komunálními volbami. V horizontu nejbližších několika let to zřejmě bude právě komunální politika, kde máme největší šanci uspět a následně pozitivně ovlivňovat z radnic životy lidí ve městech a vesnicích. Ostatně naše výsledky v některých lokalitách jsou důvodem k optimismu."

Poté s projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas, který označil uplynulý rok za mimořádně náročný a poděkoval všem za jejich obětavou práci. Více z jeho projevu naleznete (ZDE).

 

Jako další promluvil místopředseda strany Svatopluk Černý, který shrnul uplynulý rok ve středních  Čechách. Po něm se vystřídalo ještě několik řečníků a následně se rozběhla věcná debata.

 

Večírek byl povedenou tečkou za náročným a volebně nepříliš vydařeným rokem. Úkoly a cíle pro tento rok jsou jasně dané a čeká nás ještě spousta práce. Věříme, že se naše snaha již brzy odrazí ve zlepšených volebních výsledcích. Ostatně v mnoha zemích v Evropě se pronárodní strany také skokově vyšvihly z ničeho nic. Snad tento čas brzy nastane i u nás. Třeba již letos.

 

Tiskový odbor DSSS Praha