DSSS Praha Vás zve před pražské arcibiskupství

13.06.2012 22:10

Kdy: 21.6.2012 od 17:00

 

Kde: Hradčanské náměstí

 

 

 

V rámci propagačních mítinků pražské DSSS Vás zveme před pražské arcibiskupství podpořit naše stanovisko ohledně církevních restitucí.


Slovy pana předsedy Vandase: „Česká republika (Československo) má na svém kontě ve své historii velmi mnoho spáchaných křivd, mezi něž patří i zabavování církevního majetku. Jedním dechem však dodáváme, že napravování křivd z minulosti nesmí znamenat neoprávněné rozdávání státního majetku či prolomení hranice k 25. únoru 1948.

Odmítáme tedy dohodu vlády České republiky s církvemi jako nepřipravenou, nepodloženou přesným seznamem církevního majetku a neúměrně drahou, zatěžující již tak prázdnou státní kasu.

Dělnická strana považuje rovněž za důležité, aby restituce církevního majetku nebyly zvýhodněny oproti restitucím fyzických osob, které probíhaly na počátku 90. let minulého století. Je nutné postupovat podle přesných zákonů, pravidel, nikoliv udělat z církevního majetku byznys pro lobbisty a spekulanty, kteří si na úkor státu namastí své kapsy.“

Text celého návrhu DSSS včetně námi prosazovaných řešení naleznete ZDE. Věříme, že nás přijdete podpořit v hojném počtu a vyjádříte svůj nesouhlas s vládou navrhovaným okradením českého národa, které současný návrh zákona o církevních restitucích, bezesporu představuje.

Tiskový odbor DSSS Praha