DSSS Praha Vás zve před ministerstvo zahraničí

13.02.2013 16:19

DSSS Praha nemůže nečinně přihlížet dalšímu plánovému tunelu státního majetku, který připravuje Vláda ČR. Tentokrát jde o zámek Štiřín, který je ve vlastnictví ministerstva zahraničí. Vícepremiérka Karolína Peake uvedla, že požadovaná částka za privatizaci zámku bude 330 miliónů korun, což je značně podhodnocený požadavek a očividný pokus o okradení občanů ČR.

Stát do památky investoval za posledních 25 let téměř miliardu korun. Stejně tak miliardu má cenu jen zámecký park a reálný odhad ceny celého komplexu dosahuje skoro desetinásobku požadované sumy. Zařízení je navíc výdělečné.

Předseda pražských dělníků Jiří Petřivalský k tomu uvedl: „Rozprodávat kulturní dědictví národa je samo o sobě hanebné, a když to navíc dělá někdo takto očividně pod cenou, tak je jen otázkou, kdo na plánovaném prodeji vlastně vydělá. Jasné je jen jedno. Stát to nebude.“

Přijďte i Vy před ministerstvo zahraničí (Loretánská náměstí) vyslovit svůj názor na tento připravovaný tunel. Akce proběhne v pondělí 18.2. od 18:00.  

Tiskový odbor DSSS Praha