DSSS Praha se zasadila o bezpečí občanů v centru města

13.07.2012 20:17

Před zhruba měsícem pořádala pražská krajská organizace DSSS na žádost občanů (ZDE) politický mítink v ulici Ve Smečkách (report ZDE), který měl za cíl upozornit na problémy s prostitucí, která je v místě vystavována pohledům kolemjdoucích včetně dětí. Na mítinku zazněla rovněž kritika města za špatně zvládnutou problematiku ohledně narkomanů, bezdomovců, či tisíců Afrických azylantů, společně s návrhy našich řešení.Necelý měsíc po naší akci vznikla v dané ulici služebna městské policie, což podle našich informací není rozhodně náhoda. Zdroj blízký Magistrátu nám potvrdil, že město chtělo předejít dalším slibovaným krokům ze strany DSSS, a tak zprovoznilo v dané lokalitě novou policejní služebnu. Přítomnost strážníků má pomoci zajistit bezpečí občanů a zároveň eliminovat specifickou kriminalitu v dané lokalitě.

 

Otevření nové služebny městské policie vítá i lídr středočeské kandidátky DSSS a zároveň uchazeč o v současnosti uvolněný post šéfa pražské městské policie Svatopluk Černý, který nám k dané věci uvedl: “Městská policie se musí soustřeďovat právě na řešení a prevenci drobné kriminality a ve spolupráci s policií státní na zlepšování bezpečnostní situace jako celku. Je třeba, aby městská policie vykazovala smysluplnou a potřebnou činnost a primárně se nezabývala rozdáváním botiček na auta a zbytečnou šikanou občanů. Ostatně policie je zde pro blaho lidí a nikoli naopak“.

 

Inciativu města okomentoval i předseda pražské Dělnické mládeže Pavel Szudár slovy: “Bereme tento krok jako naši výhru. Za akcemi DSSS jsou vidět jednoznačné výsledky. Škoda jen, že nemůžeme být všude, kde náš stát selhává a kde si lidé žádají naši pomoc.“

 

Tiskový odbor DSSS Praha