DSSS podpořila před německým velvyslanectvím pronárodní kolegy z NPD

15.05.2014 22:01

V úterním podvečeru se začali před velvyslanectvím Spolkové republiky Německo scházet členové a sympatizanti DSSS. Účel naší akce byl jasný. Přišli jsme podpořit kamarády z Národně demokratické strany Německa (NPD) web, jejichž strana stojí před možností zákazu. Kromě pronárodních aktivistů byli v místě konání akce silně zastoupeni i policisté, a to od poměrně sympatických klasických policistů, až po méně sympatické verze politické policie a těžkooděnců. Nechyběli ani zástupci Magistrátu a novináři.

 

Akce začala debatou se zástupci velvyslanectví Spolkové republiky Německo, kteří se po nějaké chvíli odhodlali vyjít před budovu. Nutno říci, že to od nich bylo sympatické gesto, ale přesto nakonec odmítli převzít text naší diplomatické nóty. Nevadí, obdrží ho poštou. Text diplomatické nóty v českém a německém jazyce můžete nalézt (ZDE). 

 

Poté už nic nebránilo zahájení projevové části, které se ujal předseda pražské DSSS Jiří Petřivalský, který například řekl:

"Dnes jsme se tu sešli, abychom vyjádřili své znepokojení s narůstající totalitou, která se začíná rozmáhat v Evropských zemích. V řadě států EU začínají od vládních politiků nastupovat nedemokratické tendence, kdy si někteří vyvolení myslí, že mohou určovat, které strany smějí a které nemohou kandidovat ve svobodných volbách.

Dochází tak k paradoxním situacím, kdy se v zemích, které samy sebe označují za demokratické a které mají drzost kritizovat ostatní státy v oblasti lidských práv, omezuje svoboda projevu, vyznání a politické volby. Tato totalitní praxe nás hluboce znepokojuje. Připomeňme si, že i v ČR proběhl politický proces s rozpuštěním Dělnické strany, a to dokonce ve dvojím provedení. "Ministerstvo lásky" nakonec prosadilo svou a po soudní frašce u Nejvyššího správního soudu napodruhé nechalo rozpustit vlasteneckou politickou stranu. Před stejným problémem momentálně stojí pronárodní kamarádi z Německa."

Petřivalský dále zmínil šikanu ze strany státu na pronárodních akcích, odsuzování aktivistů jen na základě různých verbálních výroků, či vzpomenul na "nálepkové teroristy". Na závěr popřál kamarádům z NPD mnoho úspěchů u voleb do Evropského parlamentu, kde může NPD reálně očekávat zisk několika křesel.

Poté byla přečtena výše zmíněná diplomatické nóta a následně byla akce ukončena. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň takto symbolicky podpořit naše přátele z NPD v našem společném boji za Evropu suverénních národů. Daná akce určitě měla smysl a ukázala, že evropští vlastenci umějí stát při sobě a vzájemně si vyjádřit solidaritu. Stejné myšlenky proti společným nepřátelům!!!

Tiskový odbor DSSS Praha