Dělníci v Praze sledovali ve volebním studiu svoji převahu oproti ostatním nacionalistickým stranám

16.10.2012 15:48

 

KO DSSS Praha letos premiérově pořádala pro členy a sympatizanty DSSS společné sledování vyhlašování volebních výsledků. Akce se zúčastnilo asi 45 lidí, včetně např. předsedy DSSS Tomáše Vandase a volebních lídrů krajů Jiřího Froňka (Karlovarský kraj) a Svatopluka Černého (Středočeský kraj).

Na akci dorazili i novináři např. Mediafax a týdeník Respekt, jehož reportérka paní Svobodová následně zjevně prokázala svoji nezpůsobilost pro psaní reportáží, když ze dvou dnů rozhovorů dokázala vybrat pár vět výroků, které často ani v realitě nezazněly. V rámci programu výchovy novinářů nebudou do budoucna v Praze pro týdeník Respekt poskytovány rozhovory a reportáže. Jsme zvyklí, že nás média systémově odsuzují, ale nebudeme tolerovat zjevné lži.

Zpátky do volebního studia. Přibližně hodinu a půl před uzavřením volebních místností se na místě začali scházet první hosté. Program začal přibližně v době uzavření volebních místností a za řečníky běžely na ČT24 první výsledky, které sklízely nadšený ohlas účastníků (např. i na Zlínsku přes 5%). Pro účastníky byla připravena tipovací soutěž na výsledky voleb a během celého dne nám hrál a zpíval Láďa Budz.

To, že nakonec volby vyhrála fiktivní opozice Socani a Komunisté určitě není žádné překvapení. Prezentace našich vládních stran ani jinou možnost neumožnila a lidé opravdu chtějí změnu. To, že volili krajní levici považuji spíše za projev zoufalství, než čehokoli jiného. Pojďme se však vrátit k našim výsledkům.

DSSS ve volbách opět posílila, ostatně jako vždy v posledních letech. Tentokrát jsme konkrétně dosáhli na 41712 hlasů voličů, což představovalo 1,57%.

Dříve bylo jednoduché porážet další pronárodní strany jako Národní sjednocení, Národní stranu, Republikány (v několika variantách v čele se zmateným Dr. Sládkem) atd…

Ted už je to obtížnější. Opět jsme však rozdrtili profesionální tzv. „pronárodní“ strany, které mají miliónové rozpočty, anebo podporu různých lobbystických skupin. V mnoha krajích (často ve všech) jsme porazili (Klausovu) Stranu svobodných občanů, Suverenitu paní Bobo (sponzorovanou desítkami milionů), zbytky Republikánů. Krásně jsme také rozdrtili Jiříka Paroubka a jeho jediné pravé „Národní socialisty“ LEV21, kteří si za 12.000.000 Kč koupili trapných 0,49% hlasů. Teď už si pan Paroubek zřejmě nemůže stěžovat na zmanipulované předvolební výsledky v Ústeckém kraji. Jiříkovi výsledky vyvolaly ve Volebním studiu DSSS upřímný smích přítomných a je vidět, že ani peníze nejsou v politice všechno. 

Z mého pohledu jsem doufal celkově v lepší výsledek. V některých krajích, kde se dobře pracovalo, bylo skutečně vidět značné zlepšení. Někde však naopak nedošlo k posunu, či dokonce došlo ke zhoršení, což by nás mělo vést k zamyšlení a sebereflexi. Znovu se ukazuje, že si na centrální úrovni nevystačíme s kritikou nepřizpůsobivých a mělo by pro nás být úkolem do budoucna snažit se oslovit veřejnost více tématy zejména svojí sociální a protikorupční politikou.  

Celkově bych naše volební výsledky nehodnotil jako výhru, ale ani jako porážku. Prostě jde o poměrně objektivní volební výsledek naší strany s ohledem na naše finanční a personální možnosti. A věřím, že můžeme být na tento výsledek ještě hrdí a že se nemáme za co stydět.

Myslím, že se budeme, stejně jako kolegové z NPD, v několika následujících letech zaměřovat především na místní a krajská zastupitelstva, kde máme reálné šance obsadit radnice. Ve stovkách obcí po celé republice jsme překonali pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstev. Namátkově Varnsdorf 13,5%, Rumburk 8%, Krupka 10,9%, Litvínov 5,34%, Rotava 14,62%, Dolní Nivy 21,17%...

Teď nás čekají Parlamentní volby 2014 a je potřeba už teď začít pracovat na tom, abychom v nich obdrželi co nejlepší výsledek, který by nám poté poskytl odrazový můstek dále. Práce máme hodně, takže pojďme do toho s chutí a nadějí.

 

Fotogalerie z akce (ZDE).

 

Jiří Petřivalský

Předseda DSSS Praha