Cirkus ČSSD

22.04.2016 13:42

Vždycky jsem si myslel, že je ČSSD chladná strana nesplněných předvolebních slibů a volebních průzkumů. Studený a prázdný obličej předsedy Sobotky tento názor nijak nerozptyloval. Ale musím přiznat, že jsem se mýlil, socani jsou fakt showmeni všechna čest. Předseda Sobotka a jeho odůvodnění neplacení dluhů ČSSD: "Domníváme se, že rozsudek městského soudu není správný." Prostě pohodář. Kdyby se vám také někdy nelíbil výrok soudu, tak ho jednoduše napodobte. Věřím, že by to řešilo i problém přeplněných věznic, prostě socdemácké řešení problémů v jednom balíčku.
 

Ale nejvíce mě asi pobavil nějaký krajský funkcionář ČSSD, který ve zprávách mluvil o tom, jak danou věc řeší úsporami. Volná citace: "V současnosti platíme za pronájem našich kanceláří 7000 korun měsíčně a po zohlednění situace se snažíme vyjednat slevu. Naším cílem je dosáhnout cenu 6000 měsíčně."

Říká vám to naprosto seriózně při dluhu 337 000 000 korun. Za mě respekt, já bych se u toho vážně tvářit asi nezvládnul. To je v číslech to samé jako říci ano mám dluh milión, ale řeším to. Měsíčně si koupím o jednu housku méně a ušetřím tak tři koruny.

Mezi nejen socany se začíná rozléhat pláč (na ten mají rovněž se Sobotkou v čele snad patent) o tom, že je v ČR důležité mít umírněnou socialistickou stranu. Věřím, že by voliči ČSSD i ostatní jistě projevili se svojí oblíbenou stranou solidaritu, ale sami socani jasně deklarovali priority, a tak by měly finanční prostředky dárců stejně jako v jiných případech přednostně jít na pomoc uprchlíkům. Pro záchranu ČSSD bych tedy navrhnul alternativní osvědčené řešení, a to sbírání víček od petek.
 

Stále mě fascinuje, že tihle lidé řídí náš stát a o nás říkají, že jsme extrémisté. K úplné spokojenosti mi už chybí jen záběry z toho jak exekutorská mafie, kterou ČSSD roky kryla a pomáhala vytvářet, vyklízí Lidový dům a Sobotka k tomu dá nějaký překvapeně ublížený komentář, jak je toto vůbec možné... Socani vítejte ve státě, který jste stvořili.

Jiří Petřivalský
předseda DSSS Praha