Chcete naštvat vládnoucí elitu?

11.10.2012 20:50

Do krajských voleb, které zásadním způsobem ovlivní na příští čtyři roky život v naší zemi zbývají pouhé hodiny. Nemusím zřejmě nikoho sáhodlouze přesvědčovat, že je zde potřebná změna. Každý den můžeme v médiích narazit na stále nové případy korupce napříč politickými stranami. Po mediální hvězdě ČSSD a znalci krabicových vín Rathovi, je tu nejnovější případ pana Dalíka, velkého kamaráda Mirka Topolánka (ODS), který je podezřelý z toho, že si při státní zakázce řekl o úplatek ve výši 500.000.000 korun. Ruku na srdce, žádný troškař to tedy vskutku není.

Vymahatelnost práva a spravedlnosti je v podání českých soudů spíše špatným vtipem, než realitou. V některých regionech jsou Češi každodenně ohrožováni nepřizpůsobivými spoluobčany. A reakce parlamentních stran? Zavírání očí před problémy, neřešení situace, mediální bojkot a nasazení těžkooděnců proti lidem, kteří chtějí jen slušně žít ve vlastní zemi. Vládní elita klidně rozdá stovky miliard na církevní restituce, či Evropský stabilizační mechanismus, zatímco důchodci nemají na jídlo a léky a mladé páry nechtějí mít děti z obavy o jejich zabezpečení.

Exekutorská mafie se za podpory státu nestydí doslova okrádat lidi v zoufalé životní situaci a to nově včetně dětí. A nebavím se jen o lidech, kteří si napůjčovali a nesplácejí, ale hlavně o lidech, kterým se díky špatné legislativě vyšplhaly dluhy z několika set na desítky tisíc korun. Skoro vše, co jsme měli, již bylo rozkradeno/zprivatizováno. Zatím nám zůstal ČEZ a letiště Ruzyně. Tedy pardon letiště Václava Havla. Politici se už často ani nesnaží předstírat, že jim záleží na lidech v naší zemi a mnohdy se nám vyloženě vysmívají do tváří (např. Kalousek TOP09).  

Onu změnu nám nabízejí mnohé strany. Například sdružení pražských podnikatelů Věci veřejné si na „šanci na změnu“ vystavěli svoji první a poslední úspěšnou kampaň k minulým volbám do Poslanecké sněmovny. Co si pod onou změnou představují nám následně předvedly v praxi. 

Změnu nám nabízí i například KSČM. Tedy strana, která zasedá v poslanecké sněmovně nepřetržitě již 67 let. V programu KSČM si můžeme přečíst, k čemu by tato změna měla směřovat:  "Podporovat multikulturní výchovu, pěstovat schopnosti vzájemného soužití různých etnik, výchova proti všem formám diskriminace a intolerance, včetně rasismu a nacionalismu." 

KSČM je stranou, která je pevně etablovaná v našem politickém systému. Komunistům stačí věčně zůstávat v opozici a pomalu se jako mor rozrůstat. Kritizovat všechny a sami nic nenabízet. Komunisti se nepotřebují ukazovat na náměstích a vysvětlovat svůj program. Stačí jim v klidu čekat a postupně sbírat bod po bodu v preferencích, když za ně všechnu práci udělají svoji otřesnou prezentací ostatní parlamentní strany. Komunismus obecně a KSČM zcela konkrétně nenabízí reálné řešení problémů, které sužují naši krásnou vlast.

Změnu nabízejí mnozí. Položme si tedy otázku jinak. Kdo může představovat skutečnou šanci na změnu? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Je jen jediná strana, která byla vládnoucí elitou rozpuštěna. Je jen jediná strana, které se systém natolik obává, že nechá odsuzovat její představitele za projevy a nasazuje na její akce desítky těžkooděnců. Je jen jediná strana, která není součástí současné prohnilé politické struktury a která má současně možnost reálně ve volbách uspět. Je jen jediná strana, která se aktivně zastává občanů naší vlasti a vystupuje tam, kde je jí třeba. Tou stranou je Dělnická strana sociální spravedlnosti.

V minulosti jsem občas slýchával argument, že nás někdo nechce volit, protože půjde o propadlý hlas. To dnes již také neplatí. V mnoha krajích máme podle průzkumů reálnou šanci se dostat do zastupitelstev a každý hlas může rozhodnout.

Svůj protest proti poměrům v naší zemi můžete dát najevo různými cestami. Můžete malovat tykadla na předvolební plakáty a poté za to být odsuzováni do vězení. Můžete si koupit u Vietnamců kuličkovou pistoli a jít udělat atentát na prezidenta. Ale jestli chcete skutečně vyjádřit svůj vzdor proti zkorumpovanému režimu, tak běžte a dejte svůj hlas DSSS. Věřte mi, že ničím vládní elitu nenaštvete více. Volte národně, volte sociálně, volte DSSS.

Jiří Petřivalský

Předseda KO DSSS Praha