Aprílové dny

04.04.2015 15:28

Poslední dny byly našlapané událostmi, takže nezaškodí, když si alespoň některé stručně shrneme. V některých případech se může zdát, že se skutečně jedná o Apríl, ale bohužel tomu tak není. Takže pojďme na to. 
 
Aprílová věc číslo jedna: Příběh amerických válečníků
 
Jistě nikomu neuniklo, že naší zemí projel konvoj amerických válečníků. Z fotografií ze zpravodajství bylo vidět jaká elita národa USA slouží ve zbrani, což je ovšem stěží překvapivé. Vždyť kteří lidé mohou kývnout na nabídku náborářů před školami, nákupními centry apod. na lákavou možnost jet na dobře placenou dovolenou do Iráku s vyhlídkou na další slunné destinace, či krásy ruské tundry. Ale k věci. Části našich příznivců se nelíbilo, že jsme pořádali alespoň symbolický protest proti průjezdu cizí armády naší zemí před velvyslanectvím USA. I když bych pominul fakt, že jde s ohledem na naši historii o naprosto pochopitelnou věc, tak názoru těchto lidí příliš nerozumím. DSSS se od samého začátku staví proti NATO a má to jasně deklarované v programu. Myslíme si, že ČR musí být samostatná a suverenní země a tento názor nebudeme měnit, jen kvůli tomu, abychom se populisticky zalíbili lidem s vlaječkami USA. Chápu, že strašení Ruskem je dnes velmi medializovaná věc a že někteří lidé snadno podlehnou škatulkování na dobro X zlo. Na západ X východ. Před dvěmi lety by tomu podle mě tak nebylo, ale i dnes mě to u některých našich příznivců poměrně překvapuje. Jestli jste hledali stranu, která je nejvíce proamerická a podporuje invaze do nezávislých zemí, tak zkuste třeba TOP09 s knížetem Bildenbergem a můžete mávat vlaječkami USA podél cesty mongoloidním příslušníkům US army. Náš postoj je jasný. Ne cizím základnám, a ne pobytu příslušníků cizích (a to žádných) armád na našem území. Ač je nám to občas podsouváno, tak nejsme populistická strana a nebudeme měnit naše postoje podle žebříčku popularity různých témat. Je tragédií českého národa, že má stále tendenci vybírat si z různých zel a nikdy nepomyslí na skutečnou svobodu a nezávislost.
 
Aprílová věc číslo dvě: Všichni jsme zrádci v čele s předsedou
 
Na rozdíl od příběhu s Američany jste možná toto nezaregistrovali. :-) Klasický evergreen českého pronárodního hnutí, aneb kdo ještě nebyl označen za zrádce, jako by neexistoval. :-) Nevyhnulo se to ani většině známých lidí v NS hnutí v ČR, namátkově Filipu Vávrovi, Lucce Šlégrové, Milanu Hrochovi, nebo třeba i mně. Takže pane předsedo, vítejte v klubu obviněných, nejste ve špatné společnosti. :-D Obhajovat se proti podobnému nařčení je v podstatě nemožné (asi i proto je tak populární). No a ze svého pohledu musím říci, že kdybych byl někým, kdo ještě před pár lety mával izraelskou vlaječkou a najednou zázračně prozřel, tak asi mlčím a nemám tu drzost kritizovat a označovat za zrádce lidi, kteří pronárodní činnost dělají přes deset let, ale co od titušek čekat, že? Ale to je také vcelku jedno. Takových proroků jsme tady už za ty roky viděli. Edelmanová a Národní strana říkala, že jsme zrádci. A kde jsou dneska? Stejkoza Hirato a Řád ozubeného kola říkal že jsme zrádci. A kde jsi dneska? Pytel a jeho W.P.E.P. říkal, že jsme zrádci. A kde jsi dneska? Matějný a jeho lví pochody říkal, že jsme zrádci. A kde je dneska? ABB vymizí jako všichni před ním, a to ne prací tajných služeb, ale prostě tím, že jednou ty lži přesáhnou únosnou míru a že i různé věci ND přestanou dávat smysl a i nekriticky myslícím lidem to dojde. S tím souvisí aprílová věc číslo tři.
 
 
Aprílová věc číslo tři: Kde jste boží bojovníci?
 
Po uzavření naší koalice na radnici v Duchcově se spustila nenávistná kampaň proti DSSS za naši lokální spolupráci s ČSSD a KSČM. Některé nacionalisty nezajímaly argumenty typu, že se jedná o spolupráci jen místní organizace a že se jedná o jedinou možnou volbu, kdy se bude ve městě prosazovat náš program a lidé budou ochráněni před cikánským terorem. Ale, ok. Beru to, prostě pro někoho je spolupráce s levicí nepřípustná. Rozumím tomu. Jediné čemu nerozumím je, kde zůstali tito bojovníci proti komunismu nyní? Proč mlčíte, když Národní demokracie pořádá společné akce s KSČM? Proč mlčíte, když místopředseda ND (stejně přeběhlý a rázem vyléčený jako pan Bartoš, jen ne od sionistů, ale od komunistů) pláče o tom, že jim KSČM nedovolí vystoupit na jejich mítinku? 
 
Citace: Pan místopředseda Národní demokracie okomentoval sobotní akci své strany takto:
"Bylo tomu tak i v sobotu v Praze, kde se konaly hned dvě protestní akce. Ta první na Václavském náměstí organizovaná komunistickou stranou a několika dalšími levicovými organizacemi. Přes světonázorovou rozdílnost se jí účastnila i Národní demokracie, byť nefigurovala mezi organizátory a jejím představitelům nebylo umožněno vystoupit. Považuji to za dětinskost a omezenost, protože ze strany vlastenecké pravice vůle ke spolupráci v takto závažných otázkách existuje a jen výjimečně zatím levice dokáže překročit svůj stín a podat si ruku s vlastenci z jiné části politického spektra."
 
Prostě aprílové dny nám přinesly mnoho zajímavého. Tak snad se nám už z těch bouří vyjasní na lepší časy, kdy lidé začnou více přemýšlet.
 
Jiří Petřivalský
předseda DSSS Praha