Irena Dybová

07.03.2017 13:24

Narodila jsem se v Ostravě L.P. 1982.Od roku 2001 žiji trvale v Praze.

Pracuji jako řidička VKD.

Volnočasových aktivit mám spoustu. Jako hlavní bych uvedla četbu, poznávací výlety a zdokonalování se v mykologii a fytoterapii.

Léta jsem ve svém životě hledala správný směr a po několikaletém sympatizování s Dělnickou stranou (sociální spravedlnosti) jsem se roku 2014 stala členkou.

Se současnou politickou scénou nesouhlasím. Žádná strana neprojevuje aktivní zájem o obyčejné, slušné občany, lidi důchodového a předdůchodového věku. Bohužel zde není umožněno a zajištěno bezpečí a klidné stáří pro ty, jenž naši zemi budovali.

Sociální a zdravotní zajištění našich starších spoluobčanů je v tomto státě směšné a státi se důchodcem u nás často znamená žít v hmotné nouzi, ba až na pokraji bídy.

Jako odměna za léta odvedené práce se mi to zdá jako neuvěřitelný výsměch. Je na čase něco změnit, a to dříve než bude pozdě.

Jeden z mnoha neřešených problémů jsou i okrajové čtvrti Prahy. Ubytovny pro sociálně slabé občany, nepřizpůsobivou verbež a různá individua. Dostat se večer bezpečně z práce domů je vcelku unikum. Problémy s kriminalitou jsou zde neustále a je potřeba již věci nepřehlížet, ale řešit!

Starší spoluobčané, kteří v těchto lokalitách žijí, nemají moc zastání a nevidím důvod, proč by se stařečci měli např.v létě bát podvečerní procházky, kterou raději vzdají,než aby riskovali, že je přepadne nějaký vyfetovaný negr.

Stáří a život v důchodu je témam, které se týká každého, ale nikdo si to nechce jen tak připustit.Čas se pro nikoho z nás nezastaví. Ale pokud budeme chtít, tak si můžeme vybrat, jak budeme žít své poslední léta.

 

Chci snad toho tak moc? Bezpečnou zemi a důstojné stáří?

 

Cílená negativní mediální kampaň udělala z Dělnické strany politického vyvrhele. Já ale věřím,že slušní lidé této země pochopí,kdo za nimi stojí a kdo se za práva občanu bude bít!